Käes on uus Rahuplakati konkursi väljakuulutamise aeg

Plakatikonkursi eesmärk tugevdada üksteisemõistmist, tolerantsi ja rahuarmastust. Soovime, et rahust mõtlevad noored väljendaksid oma loominguga, mida see neile tähendab ja jagaksid maailmaga oma ettekujutust sellest.

Konkursi võitjat autasustatakse rahvusvahelise tänuga, kohaliku piirkonna võitja saab traditsiooniliselt autasuks  Kadrioru kunstimuuseumi külastuse perepileti- https://pood.ekm.ee/et/perepilet-kadrioru-kunstimuuseum.

Piirkondlikud lions klubid võivad osalejaid tänada omalt poolt eraldi tähelepanuga.

Rahuplakatite võistluse 2022/2023 reeglid ja tingimused:

2022/2023. aasta võistluse teema „Lead with Compassion“ ehk „Kaastundest kantud“

1. Osalejad peavad olema 11 – 13 aastased seisuga 15. november 2022. a., s.t sünnikuupäevad peavad jääma vahemikku 16. november 2008. a kuni 15. november 2011. a
  2. 15. november 2022. a. – tähtaeg, milleks kool, kunstiring või muu osalev organisatsioon peab valminud tööd saatma Rahuplakatite võistlust organiseerivale Lions klubide toimkonnale:

Lionsklubi Pärnu Koidula

Terje Võrk

Kuninga 25

80014, Pärnu

Victoria Hotell

1. 15. november 2022. a. – rahuplakatite võistlust organiseeriv toimkond kutsub kokku žürii, mis valib rahvusvahelisele žüriile esitamiseks ühe plakati. Zürii hindab töö originaalsust, kunstilist väärtust ja väljendusrikkust lähtudes konkursi teemast.
  2. 1.detsember 2021.a. – toimkond saadab võiduplakati rahvusvahelisele žüriile.

Kunstitööde reeglid ja tingimused:

1. Töö ei või olla väiksem kui 33 x 50 cm ja mitte suurem kui 50 x 60 cm. NB! Palun mõõtudest kinni pidada.
  2. Töö ei tohi olla raamitud ega tugevdatud alusega.
  3. Iga osaleja saab esitada ühe töö.
  4. Töö peab olema õpilase originaallooming ja iseseisvalt tehtud.
  5. Kõik vahendid kunstitöö teostamiseks lubatud. Määrivad vahendid (pastellid jm) peavad olema kaetud värvi kinnitamiseks sobiva vahendiga, töö ei tohi olla kiletatud/lamineeritud.
  6. Kolmemõõtmelisi töid ei aktsepteerita. Samuti ei tohi liimida ega kinnitada tööle erinevaid lisandeid.
  7. Töö peab olema teostatud materjalil, mida saab rullituna transportida vutlaris. Tööd ei tohi kokku murda ega voltida.
  8. Töö esiküljele ei tohi olla kirjutatud ei nime ega numbreid. Töö autori nimi ja andmed peavad olema kirjutatud töö tagaküljele.
  9. Töö tagaküljele kirjutada trükitähtedes:

1) õpilase ees- ja perekonnanimi;

2) kool ja klass või kunstiring;

3) sünniaasta, kuu ja päev;

4) klubi nimi, kes võistlust korraldab.

NB! Palun väga täpselt tööde reeglitest ja tingimustest kinni pidada.

Lisainfo saamiseks võib pöörduda terje.vork@gmail.com, tel: 5296137, LC Pärnu Koidula

Juhendi saab allalaadida siit

Varasemate võidutöödega saab tutvuda siin: