2019 oktoobris korraldasid Eesti lionid läbi aegade edukama Lionite Europa Foorum!

3-6 oktoober 2019 toimus Tallinnas Lions Europa Forum 2019. Osalejaid kogunes üle maailma 56-st riigist üle 1300.

Foorumi korraldustiim koosnes ca 25-st vabatahtlikkuse alusel panustavast lionist. Ettevalmistustööd algasid 4 aastat varem brändi loomisest ja turundusplaani koostamisest. Turunduskanalitena kasutati veebilehte, sotsiaalmeediat, kuid ennekõike otsekontakte. Osalejate kohale meelitamiseks ja veenmiseks, et eestlased suudavad teha läbi aegade inspireerivama Lionite kogunemise, käisid eestvedajad isiklikult kohal paarikümnel eelneval Lions liikumise kogunemisel üle maailma 2 eelneva aasta jooksul. Tallinna Foorumi eesmärgiks oli tekitada ideedeturg lionsliikumise värskendamiseks Euroopas, seepärast oli Foorumi nimeks Market of Ideas ja foorumi kolmeks kandvaks teemaks:

• Keskkonnahoidlik ringmajandus (Sustainable Circular Economy)
  • Terve noorsugu – Euroopa ühiskonna alus (Healthy Youth – Basis for the European Society
  • E-Lion – Lions küberklubi (E-Lion – Lion`s Cyber Solutions)

Foorumi läbiviimisel sooviti võimalikult palju soodustada lionite omavahelisi mõttevahetusi, seepärast kasutati palju world cafe laadseid arutelusid, kus kõik osalejad said kaasa mõelda ja sõna sekka öelda. Arutelusid juhtisid Lionid, Leod või vastava valdkonna eksperdid. Iga arutelu lõpus tehti kokkuvõtteid peamistest mõtetest ja võimalikest tegevustest, mille kõik osalejad said endaga kaasa võtta.

Kokku toimus Tallinna Foorumil 63 erinevat seminari, töötuba, istungit kolmes erinevas asukohas – Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses, Nordic Hotel Forumis ja Alexela Kontserdimajas. Lisaks 3 luksuslikku õhtust pidu Warm up pidu Kultuurikatlas, Avatseremoonia ja Rahvusõhtu Alexela Kontserdimajas, Galaõhtu Lennusadamas ning pidulik Lõputseremoonia Alexela Kontserdimajas. Üheks Foorumi tipphetkeks kujunes Rahvaste paraad Virukeskuse juurest Alexela Kontserdimajja mille veduriks oli iseliikuv Iseauto.

Kiire ülevaate toimunust saab kokkuvõtvast videost:

Eesti lionid saavad toimunud Foorumi üle olla väga uhked, osalejatelt saadi sadu tänukirju, millest ühe toon siin all välja:

Thank you, PID Kalle, and your outstanding committee, for sharing your beautiful country and culture with us. As one individual stated, “It was like stepping back into a fairy tale!” I would certainly return to Tallinn in a heartbeat.

Your committee did a remarkable job of organizing everything to run smoothly. Congratulations, again, on an excellent job and thank you for your attention to every detail.

In Friendship and Service,

Cindy Gregg, PID