Lions Europa Forum 2019 pälvis Tallinna Linna tunnustuse heategevuskultuuri edendamise eest!

TALLINNA PRESSITEADE

20. veebruar 2020

Rahvusvahelised konverentsid tõid Eestisse üle 60 000 välisdelegaadi ja 54 miljonit eurot.

19 veebruari õhtul kuulutati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pidulikult välja Aasta Konverentsiteod 2019, millega tunnustati eelmisel aastal Eestisse kokku enam kui 60 000 välisdelegaati toonud rahvusvaheliste konverentside seast silmapaistvamaid. Aasta Konverentsitegu 2019 tiitliga pärjatud ISCI lasteteaduste kongress ja JCI maailmakongress näitasid, et kaasaegse konverentsi korraldamise juurde kuuluvad keskkonnast hoolivad digi- ja jätkusuutlikud lahendused ja nii nagu kõikjal maailmas, räägivad ka Eestis neil olulistel teemadel kaasa noored.

Fotogalerii (autor Toomas Tuul)https://myalbum.com/album/NXpjPyZJUkSL

Video (autor Karl Mihkel Eller): https://youtu.be/HYj_BGnuAV0

MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul oli 2019 rekordiline konverentsiaasta, kui Tallinnas toimus üle 600 suurema rahvusvahelise konverentsi, millega seoses külastas Eestit ligi 60 000 välisdelegaati: „Suured rahvusvahelised konverentsid tõid Eesti majandusse eelmisel aastal hinnanguliselt ligi 54 miljoni euro tulu nii otse turismisektorile kui ka paljudele teistele valdkondadele. Konverentside võõrustamine toob suurt kasu meie teaduse ja ettevõtluse arengule ning on ka meie turismisektori kõige tulusam valdkond, sest tegemist on külastajatega, kes kulutavad tavakülastajast rohkem ja naasevad sageli hiljem Eestisse puhkuseturistina, tuues kaasa ka pere või sõbrad,“ tõi Karu välja.

Aasta Konverentsitegu 2019 auhinna 300 ja enama osalejaga konverentside hulgas võitis Tallinnasse 4100 delegaati toonud JCI (Junior Chamber International) maailmakongress. Kongressi korraldaja Kai Greenbaumi sõnul pandi vabatahtlike abil konverentsi korraldades suurt rõhku keskkonnasäästlikkusele ja taaskasutusele: „Kui kogu maailmas arutletakse kliimaprobleemide üle ja on tekkinud diskussioon ka suurte rahvusvaheliste konverentside jalajälje üle, siis meie otsustasime võimalikult vähe tarbida ja kasutada ära digilahendusi. Näiteks ei printinud me eraldi konverentsi kaelapaelasid, vaid korduvkasutasime eelmiste konverentside kaelapaelasid.”

Greenbaum tõi välja, et kõige suurema delegaatide ja avalikkuse tähelepanu saavutas Tallinnas toimunud JCI maailmakongress aga kasutatud nõude kogumise kampaaniaga, mille abil õnnestus vältida ühekordsete plastnõude kasutamist ja hoida kokku raha: “JCI Maailmakongressi korraldamine vabatahtlikega andis võimaluse tutvustada Eestit kui atraktiivset turismisihtkohta, kus innovatsioon ja digilugu käivad käsikäes puhta loodusega ja fantastiliste kultuurielamustega.“

100-300 osalejaga konverentside kategoorias Aasta Konverentsiteo tiitli võitnud lasteindikaatorite ühingu (ISCI – International Society for Child Indicators) konverents toimus esmakordselt nii väikeses linnas nagu Tartu. ISCI konverents on suurim rahvusvaheline teaduskonverents, mis keskendub laste heaolu eri aspektidele ja varem on see toimunud suurlinnades Montrealis, Soulis, New Yorgis, Kaplinnas, Sydneys ja Chicagos. „Tartusse kogunesid lasteuuringute absoluutsed tipud, et arutleda nii teaduslikult kui praktiliselt, kuidas mõõta ja mõista lastelt kogutud arvamusi ja hinnanguid nende elu eri aspektide kohta maailma eri paigus; kuidas toimivad lapsed täiskasvanute poolt loodud õigussüsteemis; millised on lapse väärkohtlemise otsesed ja kaugemad mõjud; millised on lastekaitse eetilis-moraalsed kaalutlused jne,“ tõi konverentsi korraldaja Dagmar Kutsar Tartu Ülikoolist välja põhjused, miks ISCI kongress oli Eestile nii oluline.

Aasta Konverentsitegu 2019 auhinnad andsid MTÜ Eesti Konverentsibüroo, Tallinna Konverentsibüroo ja Tallinna linn välja neljas kategoorias, tõstes eelmisel aastal Eestis toimunud rahvusvaheliste konverentside hulgast esile neid, mis paistsid silma leidlike lahenduste poolest ning kasvatasid ülemaailmselt Eesti ja Tallinna tuntust.

Aasta Konverentsitegu 2019 võitjad neljas kategoorias:

 • Aasta Konverentsitegu 2019, 300 ja enam delegaati – JCI maailmakongress
 • Aasta Konverentsitegu 2019, 100-300 delegaati – ISCI 2019 „Children in the World: The Touch of Change: Theories, Policies and Practices” 
 • Leidlik Konverentsilahendus 2019 tiitliga tunnustati rahvusvahelise konverentsi korraldamisel kasutatud uudset või erilist lahendust – Bolt Summer Summit 2019
 • Edukas taotleja 2019 auhinna saab organisatsioon või isik, kes on 2019. aastal võitnud Eestisse vähemalt 100 osavõtjaga rahvusvahelise konverentsi korraldamise õiguse aastal 2020 või hiljem – Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituut (EASSW 2021 Conference) ja Eesti Perekonnaseisuametnike Kutseliit (Euroopa Perekonnaseisuametnike kongress 2021)

Samuti anti välja Tallinna Linna auhind, mille pälvis Lions Europa Forum 2019 heategevuskultuuri edendamise eest. “Heategevuslikud projektid konverentside raames on kiiresti arenev rahvusvaheline trend, sest konverentsi korraldajad ja delegaadid soovivad üha enam anda oma panust kohalikku kogukonda, toetada kohalikke heategevusorganisatsioone või aidata muul moel. Tallinnas toimunud „Lions Europa Forum 2019“ paistis silma paljude heategevuslike algatustega sh diabeedihaigeid abistavate 12 hüpokoera koolituse toetamine ning mitmed noortega seotud projektid,” lausus auhinna üle andnud Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Lisaks tunnustati tänuüritusel kaheksat Tallinna uut konverentsisaadikut – Prof Ivari Ilja; Prof Kristel Pappel; Prof Anto Pett; Karin Kask, Kristi Kail, Kristina Lillemets, Prof Dago Antov ja Uljana Reinsalu.

Üheksandat korda toimunud Aasta Konverentsitegu tiitliga tunnustatakse sündmusi, mille toimumine Eestis on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka Eesti riigile laiemalt. Osaleda saavad rahvusvahelised konverentsid, mille delegaatidest vähemalt 40% olid välismaalt.

Aasta Konverentsitegu 2019 tunnustused andsid üle Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ja MTÜ Eesti Konverentsibüro juhatuse liige Aivar Sirelpuu. Konkursi žüriisse kuulusid kõik MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmesorganisatsioonid, sh Tallinna, Tartu ja Pärnu linna esindajad, Tallinna Lennujaam, hotellid, toitlustusettevõtted, turismi- ja konverentsikorraldusfirmad, konverentsikeskused või muud toimumiskohad.

Tänavu valiti Aasta Konverentsitegu 9. korda. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud:

 • Aasta konverentsitegu 2018: Euroopa organisatsiooniuurijate ühenduse EGOS kollokvium
 • Aasta Konverentsitegu 2017: Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumine ja Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni (EAAP) aastakonverents.
 • Aasta Konverentsitegu 2016 : 8. Rahvusvaheline Balti Anestesioloogia ja Intensiivravi Kongress
 • Aasta Konverentsitegu 2015: 25. Põhjamaade-Balti Kardioloogide Kongress
 • Aasta Konverentsitegu 2014: Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni 37. aastakongress
 • Aasta Konverentsitegu 2013: Euroopa Alushariduse Uurijate Liidu 23. konverents
 • Aasta Konverentsitegu 2012 : Routes Europe 2012
 • Aasta Konverentsitegu 2011: Euroopa Jaapani-uuringute XIII kongress

Lisainfo: http://www.ecb.ee

MTÜ Eesti Konverentsibüroo  on 2008.a. asutatud liikmepõhine konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuseks on Eesti kui konverentsimaa rahvusvahelise maine kujundamine ja tuntuse tõstmine ning Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamine. Eesti Konverentsibüroo esindab konverentside korraldamisega seotud ettevõtteid, riiki ja omavalitsusi ning teeb tihedat koostööd Eesti tutvustamiseks EASi Turismiarenduskeskusega. EKB tegevust toetavad EAS Turismiarenduskeskus, Tallinna, Tartu ja Pärnu linn. EKB on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni ICCA (International Congress and Convention Association) liige.

KONGRES,  New Europe Meeting Industry Magazine avaldas samuti toimunu kohta artikli, kus Lions märk ja PID Kalle Elster kenasti pildil!

Scroll to Top