LC Tallinn Vanalinn kutsub väikekoolidele muusikainstrumente soetama

Puurmani Mõisakooli lapsed said neljapäeval viis uhiuut ukulelet, mis ootasid LC Tallinn Vanalinna poolt üle andmist juba kevadisest viirusepuhangust saadik.

„Ukraina vanasõna kohaselt laps, kes hoiab käes pilli, ei lähe vargile,“ ütles direktor Margus Kask, kes oli koos muusikaõpetaja Anneli Rebasega tulnud Tallinnasse Löwenruh restorani pille vastu võtma.

„Õpilased ootavad elevusega homset, et ilma aega viitmata hakata uute pillidega harjutama,“ kinnitas Anneli Rebane. „Ukulele õppimine läheb tavaliselt ladusalt, mis annab lapsele erakordse eduelamuse ja innustab ennast arendama.“

Puurmani laste muusikahariduse toetamiseks annetatud pillid kavatses LC Tallinn Vanalinn üle anda aprillikuus toimuma plaanitud klubi charter-peo ajal, kuid heategu oli võimalik lõpule viia alles nüüd.

„Klubi liikmed õppisid Anneli Rebase juhendamisel ukuleledel charter-peol esitamiseks muusikapala, pillid olid harjutamiseks seniajani lionsite juures kodus, kuid nüüd on meil hea meel kuulata puurmanilaste musitseerimist,“ rääkis LC Tallinn Vanalinn president Meelike Reimer.

Algselt LC Tallinn Vanalinna heateona kavandatud projektile pani õla alla Eesti Lions-piirkond, kandes pillide soetamise kulu. „Mul on väga hea meel, et meie klubi idee sai ka piirkonna toetuse. Soovime lioneid innustada, et toetada väikestele koolidele muusika-instrumentide soetamist,“ selgitas LC Tallinn Vanalinna eelmine president Rutt Kaasik.

Pillide üle andmise juures viibisid samuti klubi liikmed Marina Kukk, Andres Levald ja Andres Reimer.

Rutt Kaasik
LC Tallinn Vanalinn