Fotokonkursi 2020/21 parimad pildid on selgitatud!

Head lionid!

Käesoleval aastal toimus meil lionspiirkonnas seitsmes fotokonkurss. Tänaseks on hindajad oma töö teinud ja kohapunktid jaganud. Piltide hindajate sõel oli küllaltki tihe.  Autorite loomingut hindasid piirkonna juhatuse liikmed ja kutselised ning professionaalsed fotograafid. Esimesed hindasid fotosid lähtuvalt teemast ja lionismist, teised vaatlesid pilte eelkõige kunstilisest ja fototehnilisest vaatenurgast.

Fotokonkursi žürii koosseisu kuulus 10 hindajat:

1. Priit Jõesaar- foto ja filmimees, fotonduse õpetaja
  2. Merle Juhanson- fotograaf
  3. Dmitri Kotjuh- „Järva Teataja“ kutseline fotograaf
  4. Ingmar Muusikus- elukutseline fotograaf
  5. Peeter Hütt- elukutseline fotograaf Tippfotost
  6. Külliki Hütt- elukutseline fotograaf Tippfotost
  7. Lions juhatuse liikmed: Enno, Alar, Siiri ja Märt

Iga žürii liige valis 30 töö hulgast 8 talle enam meeldivat fotot ja reastas need nii, et parim foto sai hindeks 8 punkti ja viimane foto 1 punkti. Antud punktide alusel moodustuski parimate fotode pingerida.

Osalejate ütluste kohaselt oli teema küllaltki raamidesse surutud ja lahkuse motiivi klubides seni vähe jäädvustatud. Aga siiski saadeti konkursile väga huvitavaid fotosid ja paremikku pääsesid fototehniliselt ja kompositsioonilt head pildid.
Töid saadeti kokku kümnest lionsklubist, üheteistkümne autori poolt. Konkursile laekus 30 võistlustööd.

Paremiku moodustasid hindajate hinnangul:

I – „Olge lahked-vanaisadelt pannkoogid“ 50 punkti, autor Raivo Raja, LC Paide Bastion
II – „Pärnu Lõvid Moosekandid“ 36 punkti, autor Peeter Paisuots, LC Pärnu Strand

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III- „EV 103 aastapäeva tähistamine ja klubi presidendi vastuvõtmine“ 34 punkti, autor Ülle Juht, LC Tõrva Mari
4/5. „Esimene Lions klubi beebipakk sünnitusosakonnale“ 28 punkti, autor Ruth Rauniste, LC Kuressaare
4/5. „Reval Toidupangas“ 28 punkti, autor Külli Kiika, LC Tallinn Reval
6. „Olge lahked“ 21 punkti, autor Raivo Raja, LC Paide Bastion
Teised fotod kogusid vähem punkte.

Sellel konkursil oli uudseks momendiks, et kõigil vaatajatel oli võimalus Facebookis märkida laikidega oma lemmikpilt. Veli Raivo Vilbaste koos teabetoimkonnaga organiseeris hääletuse läbiviimise. Rahva lemmiku tiitliga märgiti ära foto “EV 103 aastapäeva tähistamine ja klubi presidendi vastuvõtmine“ . Pilt kogus Facebooki vaatajatelt 23 laiki.
Piirkonna lionskuberner Enno Rõõs tunnustab maikuu kokkusaamisel konkursi kolme esimese foto autorit ja rahva lemmikuks valitud foto autorit hinnaliste kinkekaartidega.

Täname kõiki konkursil osalejaid fotohuvilisi ja abilisi!

Lionspiirkonna fotokonkursi 2020/21 toimkond