Generaatorid on Ukraina poole teel

Eesti lionspiirkonna algatatud kampaania „Valgust ja soojust Ukrainale“ raames on  Ukraina varjendites tegutsevate koolide ja lasteasutuste abistamiseks hangitud kolmteist elektrigeneraatorit, mis lähevad teele lähipäevil. Viimased uudised Ukrainast on taas kahjuks üsna õudsed.  Raketirünnakute tõttu on tugevalt kannatanud elektrivarustus, mis suurendab nõudlust elektrigeneraatorite järele. Eesti lionsid on kogutud annetuste eest tänaseks hankinud 13 elektrigeneraatorit, mis lähipäevil Ukrainasse saadetakse. Erilist aktiivsust on üles näidanud Saku klubi, kes muretses seitse generaatorit. Rocca al Mare klubi annetas raha ühe generaatori ostmiseks, liitumas on Tartu klubid jne. Paljud klubid jätkavad generaatorite  ostmiseks annetuste kogumist. Lisaks osaleb Eesti lionspiirkond koos teiste põhjamaade lionsitega piirkondlikus elektrigeneraatorite Ukrainasse tarnimise projektis, millega tahetakse hiljemalt jõuludeks saata seitsme riigi ühistarnena Ukrainasse 100 elektrigeneraatorit.

Annetusi saab teha meie veebilehel lions.ee/anneta/