Aasta tegu 2020/2021 nominent nr.1: LC KURESSAARE “Heategevuslik ristsõna”

Kuressaare Lions Klubi ja ristsõnade väljaandja Pirko andsid koostöös välja heategevusliku ristsõna, mille müügist saadud puhastulu 8300 eurot annetatakse Saaremaal koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud peredele.

Koroonakriis raputas sel kevadel eriti tugevalt just Saaremaad. Seetõttu ei olnud võimalik korraldada 2020. aasta kevadel Lions klubi traditsioonilist laata. Klubi heategevuseks minevast eelarvest moodustab laada sissetulek väga suure osa. Seetõttu otsustati ärajäänud ürituse asemel koguda abivajajatele raha ristsõnadega.

Kuressaare Lions klubi heategevusliku ristsõnaga soovitakse aidata just neid peresid, kes viirusest eriti tugevalt räsida on saanud. Abivajajad leiame koostöös kohaliku omavalitsuse, erinevate ametkondade ja organisatsioonidega.

Ristsõnu trükiti 12 000 eksemplaris ja müüdi 2-eurose tükihinnaga. Seatud eesmärk 8300 eurot täideti kahe kuuga. Heategevuslike ristsõnade idee autor on ettevõtja, Pirko ristsõnade väljaandja Raivo Alt, kel paarikümneaastane ristsõnade väljaandmise kogemus. Alt on ise ka Kuressaare Lions Klubi liige ning koos sai projekt teoks juba teistkordselt.

Kaheksa aastat tagasi koguti tublide ristsõnalahendajate abiga 5600 eurot, millega sisustati Kallemäe kooli arvutiklass, kus nii intellekti-, kui ka motoorika puudega lapsed said puutetundlike tahvelarvutite abil õppetööd täiustada ja vaba aega sisustada.

Heategevusliku ristsõnade müük toimus perioodil mai-juuli 2020. aastal. Ristsõnad olid müügil üle Eesti 1400 müügipunktis supermarketites, kauplustes, kioskites ja bensiinijaamades.

Projekti partnerid: OÜ Lehepunkt, Trükikoda Lakrito ja Pirko ristsõnad.

Kuressaare Lions klubi
Taavi Rauniste
rauniste@gmail.com
+372 52 52 971

Meediakajastus:

Saarte Hääl, 30.05.2020 „Lions-klubi toetab ristsõna abil kriisiperesid“
https://saartehaal.postimees.ee/6985054/lions-klubi-toetab-ristsona-abil-kriisiperesid

Saarte Hääl, 29.08.2020 „Lionsite heategevuslikud ristsõnad toovad kriisiperedele 8300€“
https://saartehaal.postimees.ee/7049648/lionsite-heategevuslikud-ristsonad-toovad-kriisiperedele-8300-eurot

GoodNews, 30.08.2020 „Kuressaare Lions Klubi toetab ristsõnadega kriisiperesid“
https://heategu.goodnews.ee/kuressaare-lions-klubi-toetab-ristsonadega-kriisiperesid/

Meie Maa, 31.08.2020 „Lions Klubi toetab ristsõnadega kriisiperesid“
https://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=93180

Kodanikupäeval, 26. novembril, tunnustati üle Eesti tublisid ja tegusaid inimesi, ühendusi ja ettevõtteid märkimisväärse panuse eest maakonna arengusse. Saare Arenduskeskuse korraldatud tunnustusüritusel oli Kuressaare Lions klubi nomineeritud kahes kategoorias: kenade kodanikuühendus ja kena koostöö.

Scroll to Top