LC Tallinn Hansa välja antava Adamson-Ericu nimelise stipendiumi pärvis Johannes Luik

ERRis avaldatud pressiteade:
Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Johannes Luik

Foto: Adamson-Ericu stipendiumi üleandmine Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Selle aasta Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Eesti kunstiakadeemia magistrant Johannes Luik. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimub teisipäeval, 18. augustil kell 16.00 Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas.

Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus märkis, et hindab laureaat Johannes Luige panust Eesti kunstiväljal. “2500 euro suurune Adamson-Ericu stipendium on laureaadile kindlasti suur abi. Kuna noormees on tegev nii skulptuuri, installatsiooni kui ka laiemalt nüüdiskunsti väljal, on tal oma ideede realiseerimiseks vaja rohkelt materiaalseid ressursse. Kindlasti saab ta nüüd kergema südamega minna vastu järgnevatele loomingulistele ülesannetele, uutele projektidele ning kogu õppeaastale”.

Stipendiumi asutanud LC Tallinn Hansa president Lille Uibo lisas, et laureaat Johannes Luik peegeldab skulptori ja installatsioonikunstnikuna inimeste erinevaid emotsioone ja muljeid, mis tulenevad subjektiivsetest kogemustest ja suhestumistest ruumi, aja, subjekti ja objektiga.

“Tegu on aktiivse kunstnikuga: huvitatuna avaliku ruumi mõtestamisest läbi kunstiliste sekkumiste loob ta enda projekte, osaleb mitme kunstnike rühmaga ühisloomes, õpib ise, õpetab teisi ja märkab kolleegilegi abi pakkuda. Stipendiumiga toetame nõnda elukeskkonna muutumist emotsionaalselt värvikamaks ja rikkamaks,” sõnas Uibo.

Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumit võisid taotleda kõik Eestis ja väljaspool Eestit magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Kokku osales konkursil üle 20 noore mitmest välisriigi kõrgkoolist ja ka Eesti kunstiakadeemiast.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018) ja Ruudu Ulas (2019).

Toimetaja: Merit Maarits

 

Augustis 2021 annab LC Tallinn Hansa välja  10. kunstnik Adamson-Ericu nimelise stipendiumi.  Noorte andekate kunstnike stipendiumi väljaandmist saab toetada tehes ülekande Lions Club Tallinn Hansa arveldusarvele: EE762200221052755043. “

Scroll to Top