13 NOVEMBER ON RAHVUSVAHELINE LAHKUSE PÄEV

2021. aasta Lahkuse päeva tähistame üheskoos projektiga “Lahke naeratus loeb“

13. novembril tähistatakse ülemaailmset Lahkuse päeva (World Kindness Day), mille Eesti patrooniks on imeline, särava naeratusega Elina Nechayeva. Eesti Lions Piirkond korraldab 8.-12. novembril lahkuse nädala. Elina salvestas Lahkuse päeva tähistamiseks lastele tervitusvideo, mille saadame koolidele, et I klasside õpetajad saaksid selle lastele ette mängida.

Kingime koostöös Suukooli ja Punase Ristiga igale 2021. aastal esimesse klassi läinud lapsele, ligi 15 000 tüdrukule ja poisile, suu tervisele pühendatud kinkekoti. See sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvi pea kujulist helkurit. Kingitused toimetavad kõikidesse koolidesse lionsklubid üle Eesti lahkuse nädala raames.

Haridus- ja Teadusministeerium kiitis heaks meie ettevõtmise pöörata tähelepanu laste suuhügieenile ning tuletada meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19. eluaastani tasuta.

Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolitsemisel. Rõõmus ja lastepärane helkur toetab pimedal ajal turvaliselt ja naerulsui koju jõudmist.

Lahket naeratust soovides

Siiri Rooma-Uusküla

Kuberner 2020/2021

LC Tähtvere oli igas koolis rõõmuga oodatud

“LC Tähtverel oli rõõm jagada projekti “Lahke naeratus loeb!” raames
Tartu linna ja lähiümbruse koolide esimese klassi lastele vahvaid
suuhügieeni komplekte.

Meie toimekad liikmed külastasid järgmisi
koole: Tartu TERA, Emajõe Kool, Mart Reiniku Kool, Karlova Kool,
Katoliku Hariduskeskus, Kesklinna Kool, Hiie Kool, Puhja Kool,
Ilmatsalu Kool, Miina Härma Gümnaasium, Nõo Põhikool ja Veeriku Kool.
Lapsed võtsid meid vastu elevusega ja rõõmusuil. Loodame, et nende
hambad on edaspidi tervemad ja lahked naeratused veel säravamad. “

Diana Kõomägi, LC Tähtvere pressisekretär

LC Valga lahked teod

Tähistamaks lahkuse päeva käisime Taheva Avatud Noortekeskuses ja kinkisime Liivimaa Mihklilaadal loteriiga kogutud raha eest ostetud kastitäie  sooje  susse Taheva Sanatooriumi asenduskodu lastele ning nüüd võivad käredad talveilmad tulla.

Projekti “Lahke naeratus loeb” raames viisime Hargla , Keeni , Lüllemäe , Tsirguliina ja Õru kool 1.klassi  lastele„Lahkus loeb” kingikotid.

LC Tabasalu Harku valla koolides

Tabasalu Lions Klubi viis ligi 400 kingitust 5 kooli Harku vallas (Harkujärve Põhikool, Muraste Kool, Tabasalu Kool, Vääna Mõisakool ja Vääna-Jõesuu Kool) ning 4 kooli Tallinnas (Ristiku Põhikool, Tallinna Euroopa Kool, Tallinna Kunstigümnaasium ja Tallinna Vaba Waldorfkool.

Lions-liikumise kingitus ergutab lapsi

Tõstamaa Keskkooli 1. klassi õpilased koos oma õpetajaga võtsid meid vastu oma uhke koolimaja, mõisahoone ees. Rääkisime meie klubi tegemistest, lahkuse päevast, tervete hammaste olulisusest ja tegime mälestuseks ühisfoto.

LC Turba aktsioonis

Lahke naeratus loeb Häädemeeste vallas

Häädemeeste vallas tegutsevad Lions klubid Häädemeeste ja Tahkuranna toimetasid kinkekotid esimese klassi õpilastele 10. novembril.

Häädemeeste valla neljas koolis toimus kikekottide üleandmisel ka süühügieeni kaasahaarav koolitus, mille käigus vaadati koos Kalmer Lepiku Hambaravi OÜ praktikantide  Jana Laptevi ja Greeta Pedajaga üle, kuis hambaid õigesti pesta ja prooviti järgi, kui hästi see praktikas välja tuleb. Neidudel olid kaasas abivahendiks suured hambad ja hambahari, millega sai iga õpilane proovida, millist manööverdamist taktikat peaks kasutama, et puhtaks saaksid kõik hambad. Laste silmad särasid ja kõrva taha sai pandud nii mõnigi hea soovitus.

Lions klubi Häädemeeste toimetas kinkekotid Uulu Põhikooli, Tahkuranna kooli ja Häädemeeste Keskkooli esimese klassi lastele ning klubi Tahkuranna Metsapoole kooli esimese klassi lastele. Lisaks oli neil au toimetada veel kinkekotid Kihnu kooli ja Pärnu Ülejõe Põhikooli esimeste klasside lastele.

Suured tänud projekti algatajatele ja kõigile osapooltele, ning tänud ka koolidele lahke vastuvõtu eest!

LC Paikuse Tammiste Lasteaed-Algkoolis ja Tori Põhikoolis

LC Kose koduvallas

LC Kose jagas Kose valla koolide 98-le 1 klassi õpilasele suutervise kinkekotid.
Küsimusele, kuidas teile meeldib hambaid pesta vastasid Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kooli lapsed: Jaa, väga meeldib.

Lindi lasteaed-algkool

Video kingituste üleandmisest

„Lahke naeratus loeb“ Pärnu vanalinna koolis

Pärnu Vanalinna kooli koduleht

Rahvusvahelise Lions Klubide Oganisatsiooni Eesti piirkond koostöös Eesti Hambaarstide Liidu ja Suukooliga tegi heategevusprojekti „Lahke naeratus loeb“ raames kingituse igale 1 klassi õpilasele, tähistamaks 2021 aasta Lahkuse päeva.

Pärnu Vanalinna Põhikooli tõid kingitused kohale LC Pärnu Koidula president Kaja Grak koos kolleegidega.

Aitäh LC Pärnu Koidula!

 LC Tartu Tamme lõvide tegemisi Lahkuse päeva raames

2021. aasta lahkuse päeva tähistasime koos projektiga “Lahke naeratus loeb”. 2021. aasta lahkuse päeva tähistasime koos projektiga “Lahke naeratus loeb”. LC Tartu Tamme lõvid toimetasid suu tervisele pühendatud kinkekotid Peisiääre valla väikekoolisse ning Tartu linna ja valla koolidesse.   toimetasid suu tervisele pühendatud kinkekotid Peisiääre valla väikekoolisse ning Tartu linna ja valla koolidesse.

Lionsklubi Palamuse Lohusuu, Kuremaa, Avinurme, Palamuse ja Laiuse koolide lapsi rõõmustamas

LEO-klubi Tähtvere Tartu Herbert Masingu Koolis kingitusi üle andmas

Lions-liikumise kingitus ergutab lapsi

hammaste eest hoolitsema

Järva Teataja 09.11.2021

Lions-klubid annavad täna esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele: vähem kui kolmandikul lastest on hambad terved.

Lahke naeratus loeb Kristiine Gümnaasiumis

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi leh

13.novembril tähistatakse ülemaailmset lahkuse päeva ning Eesti Lions Piirkond on loonud selle tähistamiseks projekti “Lahke naeratus loeb”.
Eesti Lions Piirkond kingib koostöös Suukooliga kõikidele sel sügisel esimesse klassi läinud lastele suu tervisele pühendatud kinkekotid, mis sisaldavad hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvi pea kujulist helkurit. Ettevõtmisega soovitakse tähelepanu pöörata laste suuhügieeni olulisusele ning tuletada meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19.eluaastani tasuta.

Aitäh Eesti Lions Piirkonnale kingituste eest!

LC Pärnu Koidula liikmed Are kooli

Täna külastasid meie kooli 1. klassi LC Pärnu Koidula liikmed. Nende president Kaja Grak rääkis lastele klubi tegemistest ning suuhügieenist. Iga õpilane sai klubi poolt kingiks kõik vajaliku oma hammaste hoolitsemiseks.

Aitäh, LC Pärnu Koidula!

Tartu Raatuse Kooli 1. klassid tänavad

Esimese klassi lapsed saavad Lions klubidelt suutervise kinkekotid

Postimees haridusportaal

Lionsi klubid annavad teisipäeval esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele: vähem kui kolmandikul lastest on hambad terved.

Lahkuse päev tõi lastele

hambaharjad ja helkurid

Toimetaja Merilin Vahesaar, Räpina vald

Lahkuse päeva tähistatakse alates aastast 1998 ja aasta-aastalt järjest laiaulatuslikumalt ning üha enamates riikides. 2021. aasta lahkuse päeva tähistasime projektiga Lahke naeratus loeb”.  

Käesoleval aastal kinkis Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkond koostöös Eesti Hambaarstide Liidu ja Suukooliga igale 2021. aastal kooliteed alustanud lapsele, ligi viieteistkümnele tuhandele tüdrukule ja poisile, hambaharja ja hambapasta koos suuhügieeni meelespeaga ning kordumatu kujundusega lõvihelkuri. Selle kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolt kanda. Rõõmus ja lastepärane helkur toetab pimedal ajal turvaliselt ja naerulsui koju jõudmist.  

Kingituste üle-eestilise jagamise õnnestumiseks andsid oma panuse Eesti lionspiirkonna 62 klubi 1250 liikmega, kes toimetasid lahkuse päeva raames ajavahemikul 8.-12. november kingitused ligi 500 kooli. Meile oli väga oluline, et lahkuse päevaks jõuaks kingitus iga Eesti kooli esimese klassi õpilaseni.  

Lahkuse päeva eesmärgiks on panna kõiki mõtlema, kas ja kuidas saab igaüks meist abivajajaid aidata. Eestis on selle päeva patrooniks Elina Nechayeva. 

Lisaks piirkonna suurprojektile viivad Lions klubid lahkuse nädalal ja aastaringselt ellu paljusid väiksemaid, kuid mitte vähem olulisi heategevuslikke algatusi. Klubide tegemistest saab ülevaate internetiaadressilt www.lions.ee või LC Põlva Facebooki lehelt. 

Tallinna Prantsuse Lütseumi lapsed juba teadsid kes neile külla tuleb

…ja Elina astuski klassi

Koos patroon Elinaga Kesklinna Vene Gümnaasiumis

Viimsi Ranna käis Pirita Majandusgümnaasiumis 

Direktor Toomas Pikhof ja LC Viimsi Ranna Marika Tomberg

Täname südamest lahket laopidajat, kus toimus kõikide pakkide komplekteerimine

Alpi Eesti tegevjuht Tiit ja meie heategija ja aitaja Marleen

I regiooni juhi Lily Allase hommikuintervjuu

Pärnu Tre Raadios

Intervjuud saad kuulata siit lingilt

Kuberner Siiri Kaarli koolis

Lahkuse nädala jooksul jõuame kõikidesse koolidesse. Kuigi Hiiumaal lionsklubi ei ole, ega siis kingitused viimata jää

Keila lionsklubi liige, PID Kalle Elster alustas esmaspäeva  Õismäe Vene Lütseumis ja Õismäe Gümnaasiumis

Kõik lionsklubid üle Eesti aitavad toimetada sellel nädalal esimese klassi lastele suuhügieeni kinkepakke. Lapsed vastasid Kalle küsimusele – miks me hambaid peseme – põhjalikumalt, kui olin eeldanud. Kõik tahtsid sellest rääkida, oli huvitav ja põnev kogemus head teha. 
Loodan, et ka lastele. Pedagoogid olid väga tänulikud ja tunnustavad.

Lõvid panevad lapsed lahkelt naeratama

Silvia Paluoja, vabakutseline ajakirjanik

Pärnu Postimees 7.11.2022

Esimese klassi õpilased kogu riigis saavad tuleval nädalal kingituse, mille teevad üleilmset lahkuse päeva tähistades Eesti Lionsi piirkonna klubid. Algatuse „Lahke naeratus loeb” patroon on ooperilaulja Elina Neshajeva.

Pärnumaal tegutseb kümme Lionsi klubi (LC), mis on mainitud projekti kaasatud ning mille esindajad külastavad 41 kooli ja annavad esimese klassi lastele kokku 954 kingikotti. Neis on hambahari ja -pasta koos meelespeaga ning pimedal ajal väljas liikudes turvalisust lisav LC sümboolikaga lastepärane lõvihelkur.

„Kuigi koolides on praegu keeruline aeg, oldi külastamisest kuuldes rõõmsad ning meid oodatakse,” rääkis Lionsi liikumise Eesti 2. regiooni juht Lily Allas. „Laste suuhügieen ja teadlikkus tervetest hammastest on oluline ning loodame oma projektiga pöörata sellele tähelepanu.”

Üks maakonna lõviklubisid on LC Kilingi-Nõmme, mille president Erli Aasamets ütles, et nende piirkonnas saab kingituse 28 õpilast Kilingi-Nõmme gümnaasiumi ja kümme Surju põhikoolis.

LC Häädemeeste presidendi Arvi Kääridi sõnade kohaselt külastab peale klubiliikmete Häädemeeste valla nelja kooli hambaarstitudeng, kes plaanib lastele rääkida hammaste tervishoiust ja õpetada neid oma kikusid õigesti pesema.

Maakond on lõviklubidega kaetud ja mainitute kõrval on need loodud Lihulas, Paikusel, Saugas, Tahkurannas ning neli klubi tegutseb keskuslinnas: LC Pärnu, Pärnu Koidula, Pärnu Livonia ja Pärnu Strand.

„Haridus- ja teadusministeerium kiitis heaks meie ettevõtmise pöörata tähelepanu laste suuhügieenile ja kingitust tehes tuletame taas meelde ka seda, et Eestis on hambaravi kuni 19aastastele tasuta,” märkis Raivo Vilbaste Eesti Lionsi piirkonna teabetoimkonnast.

Lahkuse päeva kingituse teevad 62 LC Eesti piirkonna klubi koostöös hambaarstide liidu Suukooli ja Eesti Punase Ristiga, et lapsed teadvustaksid tervete hammaste tähtsust nii kauni naeratuse kui tervise hoidmisel. Kogu riigis jõuab lõvide kingitus 8.–12. novembrini ligemale 500 kooli 15 000 esimese klassi õpilaseni.

Lahkuse päeva tähistatakse maailmas 1998. aastast 13. novembril. Mullu jagasid Eesti piirkonna lions’id helkureid, korraldasid heategevusüritusi ja ärgitasid helistama sugulastele-tuttavatele, küsides, kuidas neil läheb ja kas saab kuidagi abiks olla.

Scroll to Top