13 NOVEMBER ON RAHVUSVAHELINE LAHKUSE PÄEV

2020 aasta lahkuse päeva tähistasid Eesti lionid ja leod reedel, 13. novembril. Lahkuse päeva patrooniks Eestis on Elina Nechayeva.

Lahkuse Päeva tähistatakse alates 1998 ja aasta-aastalt järjest laiaulatuslikumalt ja üha enamates riikides.
Lahkuse Päeva eesmärgiks on panna inimesi mõtlema, kas ja kuidas saame abivajajaid aidata. Käesoleva aasta eesmärgiks oli juhtida inimeste tähelepanu positiivsele endi ümber – lahketele tegudele. Positiivse märkamine ja selle teadvustamine, sellest rääkimine, kirjutamine jääb tänapäeva infovoogudes  tahaplaanile.  Üks lahke tegu võib muuta abivajaja elu – puhume lahkuse, heatahtlikkuse, hoolivuse au sisse. Sageli piisab ühest telefonikõnest tuttavale-sugulasele ja lihtsast küsimusest: kuidas läheb? kas saan aidata? saame vahest kokku? Praegusel ajal eriti, on puudu just hoolivast suhtumisest ja heast sõnast.

Lihtne küsimus „kuidas saan aidata“ võib päästa maailma!

Ülemaailmsel lahkuse päeval jagasid Eesti lionid helkureid, korraldasid heategevuslaatasid,  teatrikülastusi ja palju muud toredat. Loe täpsemalt alt poolt.

Lisainformatsioon:
Enno Rõõs, tel 56481814
Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonna kuberner
info@lions.ee

Siin all Eesti Lionspiirkonna klubide ja sõprade lahkuse päeva tähistamise toimetused:

Häädemeeste Lions klubi tähistas ülemaailmset Lahkuse Päeva suisa kahe toimeka päevaga:

Reedel 13. novembril jagasid klubi liikmed lions embleemiga helkureid Häädemeeste valla kõigi koolide algklasside õpilastele.
Laupäeval koguneti Treimanisse talgutele. Heateopäeval valmisid tubli töö tulemusel kohaliku rahvamaja peoplatsil 8 kena palkpinki kohalike pidude tarvis. Päev lõpetati ühise talgusupi ja saunaga.SIIT

LC Tallinn Vanalinn naised valmistasid 10.novembril 2020 Heateopäeva raames mälestuskarpe

Lapse kaotanud vanematele kingitakse haiglast või sünnitusmajast mälestuseks kaunis MÄLESTUSKARP, milles on beebit meenutavad esemed. Korraldasime 10. novembril mälestuskarpide meisterdamise töötoa. Meid oli juhendamas MTÜ Vaikuse Lapsed vabatahtlikud. Mälestuskarbi valmistamine on mitmeid tunde aega nõudev protsess, kokku valmis 9 mälestuskarpi. Seni kuni karbid kuivasid, sõime Lõvipizzat ja kuulasime MTÜ Vaikuse laste tegemistest, kuidas nad toetavad peresid, kes on pidanud lapsega/lastega igaveseks hüvasti jätma. Kuigi teema on kurb, saime teadmisi avardada ja juurde uusi kogemus.

LC Palamuse jagas Lahkuse Päeval helkureid ja ehitas lasteaia hoovi taimekaste

LC palamuse jagas lahkusepäeval “Lahkus Loeb” helkureid Palamuse lasteaias Nukitsamees ja Palamuse Oskar Lutsu Gümnaasiumis.
Helkuri said kõik lasteaia-, ja koolilapsed esimesest neljanda klassini. Kokku jagasime ligemale 190 helkurit.

Lahkeks teoks kogunesime laupäeval klubiga meie kaasaegse ja ilusa lasteaia hoovi, kus meisterdasime 5 taimekasti. Lasteaia õpetajate juhendamisel saavad meie väikesed kevadel taimekastidesse külvatud taimekesi hooldada.

Kuressaare lionite korraldatav traditsiooniline helkurkõnd oli tänavu pisut erinev

Selle asemel, et helkureid käest kätte jagada, riputati need puude külge, kust inimesed võivad endale selle ise võtta. Kuressaare Lions klubi riputas 50 helkurit Kuressaare linna jõulupuu külge. Eraldi viisime Kuressaare Perekodu lastele 30 helkurit.

Maakonna helkuripuid ehivad ka Kuressaare politseijaoskond, Saaremaa spordiliit, Saaremaa vallavalitsus ja naiskodukaitse. Kuressaares on ehitud 6 ja maapiirkondades 15 puud. Mine võta endale ja sõbrale ka!

Ole nähtav – kanna helkurit!

Lions Klubi Valga korraldas Taheva Sanatooriumi asenduskodu lastele Jaanikese Motokeskuse külastuse

Lahkuse päeva raames korraldas Lions Klubi Valga koos Carma motoklubiga Taheva Sanatooriumi asenduskodu lastele Jaanikese Motokeskuse külastuse. Tehti tutvust ja sõideti mootorrataste, ATV dega ja söödi Lõvipitsat ning anti Taheva Noortekeskusele üle Liivimaa Mihklilaadal kogutud raha eest soetatud külmkapp.

LC Tähtvere tähistas Lahkuse Päeva ühise talgupäevaga Marjapuu Mahlakojas 10.oktoobril

Istutati 540 istikut ja sellega pandi alus uuele õunaaiale. Ühiste jõudude ja konsultant Piret Pihtjõe valvsa silma all said mulda 300 ’Liivi kuldrenetti’, 220 ’Talvenaudingut’ ja 20 ’Kasperit’.
Samuti pakendati ja kleepsutati heategevuslikuks mahlamüügiks mõeldud mahlapakid, mida kiirematel vitamiinilembelistel on võimalus endale soetada.

Kiirustage lõvid, kiirustage!

LC Tallinn Vanalinn toetas Heateopäeval tervise ja heaolu alustalaks olevat liikumisvabadust, annetades lennujaama ja bussijaama terminali raamatukogule kirjandusteoseid

Klubi liikmed Marina ja Raivo Kukk ning Andres Reimer andsid teisipäeval, 9. novembril Tallinna Lennujaamale ja Tallinna bussijaama haldavale Cargobussile üle kokku ligi 550 kasutatud kuid uuepoolset raamatut, lisaks veel hulga ajakirju. Klubi liikmed tõid kodustelt riiulitelt raamatuid, mille lugemisel saadud naudingut olid nad valmis nii Eesti kui ka rahvusvaheliste reisijatega jagama.
LOE LISA SIIT!

LC Kuressaare Piret sidus kokku ülemaailmse Lahkusepäeva ja ülemaailmse Diabeedipäeva tähistamised

14. november oli ülemaailmne diabeedipäev. Sel aastal toimus virtuaalne heategevuslik jooks või kõnd, mille osalustasud annetati 1. tüüpi diabeediga lastele. LC Kuressaare Piretite üleskutsega tulid kaasa ka SÜGi 3.d klassi õpilased koos õpetaja Janne Nurmikuga: „Meie klassile pole diabeet ka võõras teema, kuna jagame ühist kooliteed 1. tüüpi diabeeti põdeva tüdrukuga. Tema kogetu põhjal oleme üpris lähedalt näinud selle, mõneti salakavala haiguse, mitut palet. Püüame oma klassis olla talle igati toeks ning mõista tema igapäevaelu mitmekihilisust.”
13. november oli ka ülemaailmne lahkuse päev – üks lahke tegu võib muuta abivajaja elu. Aitäh teile, olete suure südamega ja märkate! Näita vähem

LC Tallinn/VIA kinkis LAHKUSE PÄEVAL Lastehaigla Onkoloogiaosakonnale tahvelarvutid

Lions Klubi Tallinn/VIA president Arne Pajula: „Loodame, et meie tegu toob laste silmadesse natukenegi sära juurde sel raskel haiglaperioodil.“

LOE LISA!

Pizza Kiosk müüb Lõvipizzat!

Novembris jäta kodus pizza valmistamata ja telli Pizzakioskist Lõvipizza!

Igast pizzast 1€ annetatakse Eesti Lions Piirkonna heategevusprojektidele!

Loe täpsemalt SIIT

LC Keila müüb Advendilaadal Lahkuse Päeva tähistamisel tehtud kõrvitsamoosi ja küttepuid

Keilakad on võtnud Lahkuse Päeva tähistamise eriti tõsiselt ette: algust tehti juba oktoobris, jätk novembris ja tulu detsembris. Laadal teenitud tulu suunab Keila klubi Lasterikaste Perede Liidule.

Kogu ideid ja tee järele! Täpsem info siin!

LC Viljandi Ellips tähistas Lahkuse Päeva heategevusliku teatripäevaga!

14. novembril toimus Ugala teatris juba 14 korda Viljandi Ellipsi naiste korraldatud heategevuslik teatripäev. Keerulisele ajale vaatamata oli publik saalis ja etenduse lõppedes küpsetiste lauad tühjad.
Rõõmuga saab tõdeda, et teatripäev läks igati korda ning Ellipsi naised tänavad kõiki, kes aitasid head teha!

Tõrva Mari lahkuse päev toimus Hingedepäeval 2.11 .

Marid olid külas Valga Asenduskodu kasvandikel. Koos valmistati Kass-Arturi kooki, räägiti rahvakalendri tähtpäevadest, hingedeajast. Vahva ja põnev oli ühiselt läbi viidud sõnade otsimise mäng, mille tulemusena koorus välja vanarahva tarkus.
Sõnulseletamatu oli laste rõõm koos tegemise ja koos olemise üle. Lisaks emotsioonidele sai iga laps kingituseks ka lõbusa, lastepärase helkuri.
LC Tõrva Mari külastab Valga Asenduskodu igal aastal. Muidugi, alati huvitavate tegevuste ja ettevõtmistega. Oluline märgusõna – olla koos, sest Lahkus Loeb!

Paide Bastion tähistab lahkuse päeva 13.11

Paide klubi tähelepanu all on juba mitmendat aastat Paide lapsed. 13.11 sõidatakse Paide linna nelja kooli algklasside valikõpilastega ekskursioonile Jõgevamaal asuvasse Paunverre, et tutvustada lastele O. Lutsu Tootsi lugusid. Külastatakse ka Äksis asuvat elamuskeskust, Jääaja Keskust. Tutvutakse eelajalooliste loomadega ja saadakse ülevaade aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodusega.

Lahkuse päevast saavad osa ka Paide linnakodanikud. Paide kaubanduskeskuse juures jagavad Paide lionid soovijatele kollaseid lionshelkureid. Käes on aasta kõige pimedam aeg.

“Me hoolime ja soovime hoida inimeste tervist, et nad oleksid nähtavad teedel liikumisel!”, ütlevad Paide lionid.

LC Tallinn Kristiine avas 13 novembril Lahkuse päeval kell 13:00 Tallinnas Löwenruch pargis esimese TÄNAVARAAMATUKOGU.

Tänavaraamatukogust võib igaks võtta endale meeldiva raamatu lugemiseks ja tore on, kui ta selle tagasi toob. Kui talle aga raamat väga meeldib, võib ta selle endale jätta. Need kellel lemmik raamat on läbi loetud ja tehtud otsus, et seda raamatut enam ei loeta, on teretulnud tooma see raamat Tänavaraamatukokku. LC Tallinn Kristiine soovib anda raamatutele läbi Tänavaraamatukogude uue elu. Raamat on valgus.
Plaan on Tallinna Kristiine linnaossa teha veel kümmekond Tänavaraamatukogu

Samal ajal ja samas kohas avas LC Tallinn Kristiine ka HELKURIPUU. Helkuripuult võib igaüks, kel helkurit pole, võtta endale LAHKUS LOEB helkuri. Helkuripuu mõte on hoida ära vähemalt üks liiklusõnnetus, mis võib juhtuda, kui vihmasel ja pimedal sügisel ei ole helkurita jalakäija märgatav. Terve jalakäia on väärtus.

LC Tallinn Reval viib Lahkuse Päeva puhul asenduskodu lapsed Lottemaale

Kõige suurem emotsioon on koostegemise rõõm! Revali lõviprouad panevad seljad kokku ja viivad Taheva asenduskodu lapsed Lottemaale nautima jõuluprogrammi, rongisõitu, maitsvat lõunasööki ja kõike muud toredat, mis Lottemaa lastele pakub.

LC Paikuse tähistas Lahkuse päeva sportliku heategevusega

Ühendasime Lahkuse päeval heategevuse sportliku aktiivsuse ja hasardiga, korraldades Pärnumaal Sindi linnas Isadepäeva Discgolfi paaristurniiri ja ootasime osalema paarisvõistkondi (isa-poeg, isa-tütar, isa-ema, isa-… jne). Kokku osales turniiril 26 paari, meil vedas isadepäeval 8. novembril ka ilmaga ja oli vahva lõunapoolik Sindi disc-golfi pargis, kus lisaks lustlikule kettamängule sai keha kinnitada ja suud kasta.
Osalustasude ja „hole-in-one“ mänguga kogutud tulu kasutame Paikuse-Sindi piirkonna hüvanguks ja nii kui olud võimaldavad, viime läbi piirkonna esimeste klasside õpilastele silmakontrolli.
Lahkus loeb!

Scroll to Top