LC Tallinn Hansa ja Adamson-Ericu muuseum kuulutavad välja stipendiumikonkursi!

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi eesmärk on toetada ja tunnustada Eesti kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini valdkonnas tegutsevaid aktiivseid noori. Tänuväärne algatus on jõudnud esimese juubelini: 2021. aastal antakse stipendiumi välja kümnendat korda.

Lions Club Tallinn Hansa asustatud stipendiumi suurus on 2500 eurot ja seda võivad taotleda kõik Eesti kõrgkoolides ja väljaspool Eestit kujutava kunsti ning ka disaini magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Varasemad stipendiaadid on olnud Johannes Luik (2020), Ruudu Ulas (2019), Darja Popolitova (2018), Anna Kaarma (2017), Juss Heinsalu (2016), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Ats Nukki (2014), Ulla
Juske (2013) ja Sylvia-Johanna Annus (2012).

Koos stipendiumitaotlusega tuleb esitada kunstniku elulookirjeldus, portfoolio ja stipendiumi kasutamise eesmärk e-posti aadressil adamson-eric@ekm.ee.
Stipendiumi taotluse tähtaeg on 30. aprill 2021.
LC Tallinn Hansa stipendiumi statuudi ja täpsemate kandideerimistingimustega
saab tutvuda muuseumi kodulehel

Stipendiumisaaja kuulutatakse välja kunstnik Adamson-Ericu 119. sünniaastapäeval, mis on kolmapäeval, 18. augustil 2021.

Lisainfo:
Karin Vicente