Raamatud Emmaste Põhikoolile

Annetuskampaania kokkuvõte.

LC Tallinn Vanalinn alustas käesolevat lionsaastat hoogsalt annetuskampaaniaga

„Raamatud Emmaste Põhikoolile“.

Meie üleskutsele toetada väikest maakooli vajaliku kohustusliku kirjanduse soetamisel vastas kõige ägedamalt Haljala Vallaraamatukogu, annetades ligi 120 raamatut. Vallas suleti üks haruraamatukogu ja  nad soovisid, et raamatu teekond ei lõppeks jäätmejaamas, vaid et igal raamatul oleks lugeja.

Suurema koguse raamatuid annetas veel Eesti Rahvusraamatukogu Hoiuraamatukogu ja mõned eraisikud.

Meie klubi ostis vajaminevaid raamatuid  Tallinna Kirjandustänava Festivalil omaküpsetatud pannkookide müügist teenitud raha eest.

28. oktoobril sõitis klubi delegatsioon Hiiumaale, Emmastesse, koolile raamatuid üle andma. Kauge maanurga lasteni jõudis üle 200 kirjandusteose.

Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Piret Pitk ütles raamatuid vastu võttes:

„Emmaste lapsed paistavad silma suure lugemishuviga, kuid hajaasustusega piirkonnas võib kooliprogrammis ette nähtud raamatuni jõudmine osutuda keeruliseks“. Ta avaldas südamest tänu kõikidele annetajatele, sest innukad lugejad ootasid kooli jõudnud teoseid juba pikisilmi.

Kooliprogrammis ette nähtud raamatud on jõudnud kauge maanurga lasteni.

Head teha on hea!