Rahuplakatite joonistamise konkurss „Julgus unistada“ 2023/2024 on lõppenud.

Rahvusvaheline rahuplakatite võistlus toimub 1988. aastast, sellele esitavad töid 11 kuni 13 aasta vanused lapsed kogu maailmast. See julgustab lapsi loovalt väljendama, kuidas nad kujutlevad meie maailma ja tema tulevikku kunsti kaudu.

Ka sel aastal laekus joonistusi üle Eesti erinevatest piirkondadest. LC Pärnu Koidula žürii, koostöös kunstnike Eduard Zentsik’u ja Tiina Ojaste’ga  on saanud saabunud plakatid üle vaadata ning arvukate tööde seast välja valinud Eesti piirkonna võidutöö, mis esindab Eestit rahvusvahelisel rahuplakatite võistlusel Ameerikas. Võidutöö valik oli ääretult raske, saabunud oli palju sisukaid ja kaunilt teostatud joonistusi

2023 võidutöö eristus teiste seast oma ideelt, kus plakat tõi välja julguse unistada ükskõik millises olukorras ja kus sa oled. Töö autoriks on Pärnu Mai kooli 6.b klassi õpilane Gertrud Kivisto.

Palju õnne Gertrudile! Hoiame pöialt, et Gertrudi rahuplakat saavutab edu ka rahvusvahelisel konkursil.

Täname kõiki õpilasi, kes oma joonistused konkursile saatsid!

Täname kõiki õpetajaid ja juhendajaid, kes lapsi juhendasid ja nende tööd konkursile esitasid!

Täname Lions klubisid, kes rahuplakatite konkursil said korraldajatele toeks ja abiks olla!

Rahuplakat „Julgus unistada“, autor Gertrud Kivisto