Eesti Lions piirkond sai uue kuberneri!

Eesti Lions piirkond sai uue kuberneri!

Lions liikumise aasta tähtsündmusel, maailmakongressil Melbournis, kinnitati Eesti D-120 piirkonna kuberneriks LC Tõrva Mari asutajaliige Ülle Juht. Varem ei ole Kagu-Eestist keegi kuberneri tiitlit kandnud, Ülle puhul on tegu neljanda naiskuberneriga Eestis. Kuberner on lions liikumises piirkonna kõrgeim esindusisik.

2024/2025 aasta kuberner alustas tööd 1. juulist, mil algas lionsite ajaarvamise järgi uus tegevusaasta. Eesti piirkonna kuberner läheb tegevusaastale vastu lootusrikkalt: „Minu eesmärgiks on, et kõik lionid Eestis tunneksid end ühtse kogukonnana, külastaksid ning osaleksid üksteise sündmustel. Samuti , et klubid näitaksid aktiivselt ka väljapoole oma tegevusi, et eestlased saaksid rohkem teada lionismist.“ Juht on võtnud oma kuberneriaasta motoks „Muusika meid seob“, mille kulminatsiooniks on 2025. aasta augustis toimuv suur heategevuslik kontsert. „Klubid võiksid sel aastal vähemalt ühe sündmuse siduda muusikaga, et tuua rohkem inimesi hetke ja helide ilu nautima.“

Ülle Juht on lionsite liige alates aastast 2011, mil ühes teiste ettevõtlike naistega loodi naisteklubi LC Tõrva Mari. Ühtlasi on Juht mentorina andnud hoogu Valga Säde ja Võru Ilo naisteklubide loomisele ning olnud aktiivne lion erinevatel ametipositsioonidel. 2020. aastal pälvis Juht Valgetähe 4. klassi teenetemärgi, kui kohaliku elu edendaja Valgamaal.

Lions-klubid aitavad kaasa oma kogukondade arengus, korraldades toetuste kogumisteks erinevaid heategevuslikke üritusi, viies abivajajad kokku annetajatega. Lions Eesti piirkonna D-120 deviis on „Lahkus loeb!“, millega lionsid toovad au sisse lahkuse ja heatahtlikkuse ning julgustavad inimesi lahketele tegudele. Organisatsiooni sisemiseks eesmärgiks on esmalt hoida olemasolevaid liikmeid ning seejärel luua juurde uusi klubisid.

Lions Club International on maailma suurim heategevusorganisatsioon, millel on üle 1,4 miljoni liikme 197 riigist. 2027. aasta eesmärgiks on rahvusvahelise organisatsiooni liikmete arvu kasvatada pooleteist miljoni liikmeni. Eestis on ligi 60 Lions-klubi. Võrdluseks teiste riikidega on kogu Eesti üks piirkond ning kannab numbrit SD-120, Soomes on näiteks 14 erinevat piirkonda. 2024. aastal täitub Lions Eesti piirkonnal 35 tegutsemisaastat. 

Sirli Pippar

e-mail: sirli.pippar@gmail.com

tel: 583779301,4 

FOTOD: erakogu

Scroll to Top