Taust: Tänavune kevad on olnud erakordne. Paljud meist on COVID19 ehk koroonaviiruse pandeemia tõttu pikalt kodudes karantiinis olnud. Kuid erakordseks teeb selle olukorra ka meie kiirabi tegevus sündmuste “eesliinil”. Just märtsi algul, kui aktiivsem testimine Eestis algas ning koroonaviirusesse nakatunute arv hüppeliselt suurenema hakkas, olid kiirabibrigraadid pidevalt ülekoormatud haiglaeelse erakorralise meditsiinilise abi andmisega inimestele. Lisaks on sattunud COVID 19 levimise aeg ka gripi- ning teiste ülemiste hingamisteede nakkuste kõrgperioodi ja varakevadele, mil abivajajate hulk on alati suur. Kuigi puudu oli ja ikka veel on ajast, energiast, puhkusest, kaitsevahenditest, ei kurda kiirabitöötajad häälekalt. Nad on valmis ja tegutsevad  justkui iseenesestmõistetavalt. Seepärast on meie kiirabitöötajad erakordsed kõige paremas mõttes.

Kampaania eesmärk: koguda 250€ iga Eesti koroonaviiruse epideemia tulipunktis suure pinge all töötava kiirabitöötaja kohta ja kinkida neile meeldejääv lühipuhkus mõnes Eestimaa imelises paigas, peale olukorra normaliseerumist.

Rahaline eesmärk: koguda 76 000€. Kampaaniatiim pakub meedikule vautšeri kokkulepitud majutusasutustes, mitte rahalist ülekannet.

Kampaania korraldustiim:

• Projektijuht: Mari-Liis Vihul, Lionsklubi (LC) Tallinn Reval
  • Turundus ja kommunikatsiooni juhtimine – Heily Aavik, LC Tallinn Meri
    • Meediasuhted – Katrin Tibar
    • Suurürituste korraldamine (Elina Netšajeva, Tanja ja Mikk Saare, Peter Põdra kontsert 23.04 Kultuurikatlas ja Zumbapidu 28.04 MyFitnessi treeneritega. Mõlema ülekanded Delfi TV vahendusel) – Maiu Väli, LC Tallinn Reval
    • Sotsiaalmeedia kampaaniajuht: Meelis Tomson, LC Tallinn VIA
    • Otsesuhtlus, ambassadoride leidjad ja suunajad – 2VDG Siiri Rooma-Uusküla, LC Tallinn Meri ja Kaie Trump, LC Tallinn Reval
    • Kampaania infonumber 515 8378– 2VDG Siiri Rooma-Uusküla, LC Tallinn Meri
  • Koostöö Eesti Kiirabi Liiduga – PRC Raivo Vilbaste, LC Tallinn Meri
    • Eesti Kiirabi Liidu esindaja Tallinna Kiirabi peaarst, Eesti Kiirabi Liidu aseesimees Raul Adlas
  • Majutusasutuste valik ja kokkulepped: Kadri Jõerüüt, AS Reisiekspert
  • Finantside juhtimine: DG Märt Viileberg, LC Tallinn Rocca al Mare
  • Mentor: PID Kalle Elster, LC Keila
  • Juhtrühm: Lions Piirkonna juhtkond

KKK

• Miks on sihtrühm just kiirabitöötajad, mitte kõik Eesti meedikud?

Väga tahaks puhkusepaketiga premeerida kõiki Eesti meedikuid ja loodame seda teha ka võimalikult suures mahus. Meie võimekus sõltub kampaania edukusest ja rahaliste ressursside kogunemisest.

• Kes otsustab raha kasutamise (vautšerite jagamise)?

Kiirabi Liidu poolt määratud komisjon + 2 inimest lionite poolt (Raivo Vilbaste, LC Tallinn Meri ja Mari-Liis Vihul, LC Tallinn Reval) kampaania tiimist otsustavad puhkuse voutšerite jaotuse kiirabi töötajate vahel

• Kuidas on tagatud kogutud vahendite läbipaistev ja aus kasutus?

Tänukõne kiirabi kampaania tarbeks kasutab  Eesti Lions Piirkond eraldi pangakontot. Kõik sellele kogunevad vahendid, nii annetused telefonikõnede abil, kui ülekanded, on täies mahus kasutatav meedikute puhkusefondiks. Kampaania korralduskulud katame oma heade koostööpartnerite abiga. Rahakasutuse läbipaistvuse tagamiseks on pangaväljavõtetele soovi korral ligipääs ka Kiirabi Liidu esindajal.

• Kas telekomid võtavad annetusnumbritelt osa raha endale?

Ei. Iga 5 või 10 eurot, mis annetaja telefoniarvele annetusnumbrile helistamise tulemusel lisandub, jõuab ka kampaania fondi. Raha liikumine võtab aega pisut rohkem kui kuu aega, aga teel kaduma ei lähe midagi.

Üks oluline detail helistamise teenuse juures: kogu jutt, mis annetusnumbrile helistamisel automaat räägib, tuleb lõpuni kuulata. See aeg on selleks, et inimesel oleks võimalik veel ümber mõelda, kui  tekib soov.

• Mille järgi on valitud majutusasutused?

Majutusasutuste esialgne valik on tehtud kampaaniatiimi partnerettevõtte Reisiekspert poolt eesmärgiga leida kohad võimalikult erinevad nii stiililt, kui asukohalt. Lõplikusse valikusse on jäänud teenusepakkujad, kes ise soovivad kampaanias osaleda ja pakkuda oluline osa lisaväärtust projekti poolt pakutavale summale (kui kampaaniafond panustab 250€ meediku kohta, siis teenusepakkuja lisab omalt poolt 100-150€ väärtust nii, et meedik saaks väärtust 350-400€ eest hinnakirja järgselt).

Partnerlusest huvitatud majutusasutustel palume võtta ühendust e-posti aadress lions@reisiekspert.ee

• Kuidas saab panustada iga lion?

Annetades, helistades, sõnumit levitades. Jaga piirkonna FB lehel ja instagrammis jagatavat infot. Iga lion saab olla kampaania saadik ehk aktiivne toetajate ja mõjuisikute leidja sõnumi levitamiseks.

• Kui kaua kampaania kestab?

Esialgne plaan on mai lõpuni.

Kas see on just see, mida täna kõige enam väärtustatakse?

Eesti Kiirabi Liidu juhatuse aseesimees Raul Adlas:
“Mul ja minu kolleegidel on väga hea meel, et peate meid sellise tähelepanu vääriliseks.
Olen sama meelt, et just see taastumine on normaalsesse ellu tagasitulekuks asi, mida peab korraldama. Just kodumaine spa on selleks ka meie arvates kõige parem viis.
Veelkord suur tänu ja loodame epideemia kiiret lõppu!”