2020/21 Fotokonkurss

2020/21 Fotokonkurss

15. september 2020 sai hoo sisse uus lionite fotokonkurss, mis kannab pealkirja „LAHKUS LOEB-märkame lionsmärki!“

Iganädal uuendame leakunud fotodest galeriid siin: 

Fotokonkurss 2020/21.a. juhend        Fotokonkursi juhend allalaadimiseks
1. Eesmärk
Tutvustame lionite ja lõviklubide tegevust nii endale kui ka kõigile eestimaalastele lionite ja leode poolt tehtud fotode vahendusel. Ootame fotosid klubides tehtust, sündmustest ja liikmetest milles väljenduks eelkõige lahkus, heateo kajastus koos meie sümboolikaga. Pilt on hetk, mis peaks väljendama vaatajale oma loo lionite ja leode elust.

2. Osavõtuõigus
Fotovõistlusel saavad osaleda kõik lionid, leedid, nende kaaslased ja pereliikmed ning leoklubide liikmed. Võistlustöid esitatakse ainult lions- või leoklubi nime egiidi all.

3. Konkursi ajakava
Võistlustöid saab saata lionspiirkonna kodulehele aadressiga fotokonkurss@lions.ee alates 15. septembrist 2020 kuni 01. märtsini 2021.a.
Konkursil paremaid tulemusi saavutanud autoreid tunnustatakse Eesti lionspiirkonna aprillikuu aastakoosolekul Paides.

4. Fotode arv ja suurus
Igal autoril on võimalik saata konkursile kuni 5 fotofaili, suurusega 1-10 MB

5. Fotode saatmine ja märgistamine
Fotosid saadetakse konkursile elektrooniliselt salvestatuna. Fotofailid avalikustatakse lionspiirkonna kodulehel (fotogalerii teksti all) ja piirkonna Facebooki lehel https://www.facebook.com/LionsClubsESTONIA/ võistlustööde albumis. Osalejate pilte laaditakse kodulehe fotogaleriisse ja facebooki albumisse üks kord nädalas.

Fotofailid tuleb saata allkirjastatult, pildistamise koha viitega ja autori ning lionsklubi nimega. Fotofailid (pildid) tuleb saata kõik eraldi E-kirjadena koos vajalike andmetega aadressil fotokonkurss@lions.ee. Näide: Lahkus loeb- tänuüritusel, Paides, autor Juhan Lõvi, LC Paide Bastion

6. Nõuded fotodele:
• konkursile saadetud fotod ei tohi eelnevalt olla kasutatud avalikel fotonäitustel ega avaldatud trükiväljaannetes.
• fotodele on lubatud teha elementaarset korrektsiooni ning lõikamist.
• konkursile ei või saata fotofailide montaaže ega sügavtöötlusi.
• korraldajatel on õigus küsida autorilt võrdluseks fotokaamera, mobiilikaamera originaalfaili ja muud pildistamisega seotud informatsiooni.
• fotod peavad olema pildistatud Eestis ja seotud piirkonna lionismi tegevusega. Neil peab olema märgata LIONS või LEO sümboolika (märk, logo, lipp, nimetus jne.).

Autorite ja klubide nimesid enne konkursi lõpu kuupäeva ning enne hindamise lõpetamist ei avalikustata.

7. Konkursitööde kasutamine ja tagastamine
Konkursile saadetud fotofaile ei tagastata, need jäävad lionspiirkonna fotoarhiivi ja neid võidakse kasutada hiljem kodulehe ilmestamiseks. Fotosid võidakse kasutada koos autori nime ja pildi allkirjaga piirkonna väljaannetes ja trükistel.

8. Auhinnad
Lionspiirkond annab parimate fotode autoritele peale konkursi lõppemist üle auhinnad ja mälestusesemed. Võistluse auhinnafondi konkursi toimumise ajal ei avalikustata. Välja antakse esimene, teine ja kolmas auhind. Samuti „rahva lemmikfoto“ auhind. Korraldajad jätavad endale õiguse määrata lisaks eriauhindu ja muuta vajadusel premeerimise korda.

9. Žürii ja fotode hindamine.

Fotokonkursile laekunud fotosid hindavad ja kujundavad paremuselt pingerea lionspiirkonna juhatuse liikmed. Hinnatakse fotode kvaliteeti, väljendusrikkust, kunstilist ja head tehnilist taset, samuti kujutatu väärtust, haruldust, teemale vastavust ning konkursi juhendi tingimuste täitmist. Žürii eeldab, et pildistamisel on kinni peetud fotokunsti headest tavadest. „Rahva lemmik“ fotot valitakse lionspiirkonna Facebooki lehel võistlusfotodele pandud LIKE/MEELDIB järgi. Arvestatakse 01.03.2021 kell 00:00 seisu, mis on lõplik. Facebooki lehel olevad võistlustööd on avalikult jagatavad kõikide poolt, et kutsuda võimalikult palju inimesi osa saama lionite tegemistest ja pildile LIKE/MEELDIB panema.

10. Korraldajate õigus ja vastutus
Korraldajad suhtuvad fotofailidesse hoolikalt, kahjustamata neid ühelgi viisil, kuid ei vastuta elektroonilise postiga saatmisel tehtud vigade eest.

11. Autori vastutus
Osavõtja vastutab enda ja piltide kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud piltide autor.

FOTOKONKURSI KORRALDUSTOIMKOND

Scroll to Top