13 NOVEMBER ON RAHVUSVAHELINE LAHKUSE PÄEV

Reedel, 13. novembril tähistasid Eesti lionid ja leod ülemaailmset lahkuse päeva. Lahkuse päeva patrooniks Eestis on Elina Nechayeva.

Lahkuse Päeva tähistatakse alates 1998 ja aasta-aastalt järjest laiaulatuslikumalt ja üha enamates riikides.
Lahkuse Päeva eesmärgiks on panna inimesi mõtlema, kas ja kuidas saame abivajajaid aidata. Käesoleva aasta eesmärgiks oli juhtida inimeste tähelepanu positiivsele endi ümber – lahketele tegudele. Positiivse märkamine ja selle teadvustamine, sellest rääkimine, kirjutamine jääb tänapäeva infovoogudes  tahaplaanile.  Üks lahke tegu võib muuta abivajaja elu – puhume lahkuse, heatahtlikkuse, hoolivuse au sisse. Sageli piisab ühest telefonikõnest tuttavale-sugulasele ja lihtsast küsimusest: kuidas läheb? kas saan aidata? saame vahest kokku? Praegusel ajal eriti, on puudu just hoolivast suhtumisest ja heast sõnast.

Lihtne küsimus „kuidas saan aidata“ võib päästa maailma!

Ülemaailmsel lahkuse päeval jagasid Eesti lionid helkureid, korraldasid heategevuslaatasid,  teatrikülastusi ja palju muud toredat. Loe täpsemalt alt poolt.

Lisainformatsioon:
Enno Rõõs, tel 56481814
Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonna kuberner
info@lions.ee

Siin all Eesti Lionspiirkonna klubide ja sõprade lahkuse päeva tähistamise toimetused:

Pizza Kiosk müüb Lõvipizzat!

Novembris jäta kodus pizza valmistamata ja telli Pizzakioskist Lõvipizza!

Igast pizzast 1€ annetatakse Eesti Lions Piirkonna heategevusprojektidele!

Loe täpsemalt SIIT

LC Keila müüb Advendilaadal Lahkuse Päeva tähistamisel tehtud kõrvitsamoosi ja küttepuid

Keilakad on võtnud Lahkuse Päeva tähistamise eriti tõsiselt ette: algust tehti juba oktoobris, jätk novembris ja tulu detsembris. Laadal teenitud tulu suunab Keila klubi Lasterikaste Perede Liidule.

Kogu ideid ja tee järele! Täpsem info siin!

LC Viljandi Ellips tähistas Lahkuse Päeva heategevusliku teatripäevaga!

14. novembril toimus Ugala teatris juba 14 korda Viljandi Ellipsi naiste korraldatud heategevuslik teatripäev. Keerulisele ajale vaatamata oli publik saalis ja etenduse lõppedes küpsetiste lauad tühjad.
Rõõmuga saab tõdeda, et teatripäev läks igati korda ning Ellipsi naised tänavad kõiki, kes aitasid head teha!

Tõrva Mari lahkuse päev toimus Hingedepäeval 2.11 .

Marid olid külas Valga Asenduskodu kasvandikel. Koos valmistati Kass-Arturi kooki, räägiti rahvakalendri tähtpäevadest, hingedeajast. Vahva ja põnev oli ühiselt läbi viidud sõnade otsimise mäng, mille tulemusena koorus välja vanarahva tarkus.
Sõnulseletamatu oli laste rõõm koos tegemise ja koos olemise üle. Lisaks emotsioonidele sai iga laps kingituseks ka lõbusa, lastepärase helkuri.
LC Tõrva Mari külastab Valga Asenduskodu igal aastal. Muidugi, alati huvitavate tegevuste ja ettevõtmistega. Oluline märgusõna – olla koos, sest Lahkus Loeb!

Paide Bastion tähistab lahkuse päeva 13.11

Paide klubi tähelepanu all on juba mitmendat aastat Paide lapsed. 13.11 sõidatakse Paide linna nelja kooli algklasside valikõpilastega ekskursioonile Jõgevamaal asuvasse Paunverre, et tutvustada lastele O. Lutsu Tootsi lugusid. Külastatakse ka Äksis asuvat elamuskeskust, Jääaja Keskust. Tutvutakse eelajalooliste loomadega ja saadakse ülevaade aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodusega.

Lahkuse päevast saavad osa ka Paide linnakodanikud. Paide kaubanduskeskuse juures jagavad Paide lionid soovijatele kollaseid lionshelkureid. Käes on aasta kõige pimedam aeg.

“Me hoolime ja soovime hoida inimeste tervist, et nad oleksid nähtavad teedel liikumisel!”, ütlevad Paide lionid.

LC Tallinn Kristiine avab 13 novembril Lahkuse päeval kell 13:00 Tallinnas Löwenruch pargis esimese TÄNAVARAAMATUKOGU.

Tänavaraamatukogust võib igaks võtta endale meeldiva raamatu lugemiseks ja tore on, kui ta selle tagasi toob. Kui talle aga raamat väga meeldib, võib ta selle endale jätta. Need kellel lemmik raamat on läbi loetud ja tehtud otsus, et seda raamatut enam ei loeta, on teretulnud tooma see raamat Tänavaraamatukokku. LC Tallinn Kristiine soovib anda raamatutele läbi Tänavaraamatukogude uue elu. Raamat on valgus.
Plaan on Tallinna Kristiine linnaossa teha veel kümmekond Tänavaraamatukogu

Samal ajal ja samas kohas avab LC Tallinn Kristiine ka HELKURIPUU. Helkuripuult võib igaüks, kel helkurit pole, võtta endale LAHKUS LOEB helkuri. Helkuripuu mõte on hoida ära vähemalt üks liiklusõnnetus, mis võib juhtuda, kui vihmasel ja pimedal sügisel ei ole helkurita jalakäija märgatav. Terve jalakäia on väärtus.

LC Tallinn Reval viib Lahkuse Päeva puhul asenduskodu lapsed Lottemaale

Kõige suurem emotsioon on koostegemise rõõm! Revali lõviprouad panevad seljad kokku ja viivad Taheva asenduskodu lapsed Lottemaale nautima jõuluprogrammi, rongisõitu, maitsvat lõunasööki ja kõike muud toredat, mis Lottemaa lastele pakub.

LC Kuressaare Piret sidus kokku ülemaailmse Lahkusepäeva ja ülemaailmse Diabeedipäeva tähistamised

14. november oli ülemaailmne diabeedipäev. Sel aastal toimus virtuaalne heategevuslik jooks või kõnd, mille osalustasud annetati 1. tüüpi diabeediga lastele. LC Kuressaare Piretite üleskutsega tulid kaasa ka SÜGi 3.d klassi õpilased koos õpetaja Janne Nurmikuga: „Meie klassile pole diabeet ka võõras teema, kuna jagame ühist kooliteed 1. tüüpi diabeeti põdeva tüdrukuga. Tema kogetu põhjal oleme üpris lähedalt näinud selle, mõneti salakavala haiguse, mitut palet. Püüame oma klassis olla talle igati toeks ning mõista tema igapäevaelu mitmekihilisust.”
13. november oli ka ülemaailmne lahkuse päev – üks lahke tegu võib muuta abivajaja elu. Aitäh teile, olete suure südamega ja märkate! Näita vähem

LC Tallinn/VIA kinkis LAHKUSE PÄEVAL Lastehaigla Onkoloogiaosakonnale tahvelarvutid

Lions Klubi Tallinn/VIA president Arne Pajula: „Loodame, et meie tegu toob laste silmadesse natukenegi sära juurde sel raskel haiglaperioodil.“

LOE LISA!